עדכונים
תוכניות בישראל
כחלק מתפיסתה הציונית, תנועת השומר הצעיר העולמי מקיימת פעילות עניפה ונרחבת בישראל. בכל קיץ מגיעים במסגרת התנועה מאות בני נוער מרחבי העולם לתקופה של מספר שבועות לישראל. בנוסף לטיולים ברחבי הארץ, נחשפים המשתתפים לצדדים רבים ומגוונים של החברה ישראלית, עוסקים בפעילות התנדבותית ודנים על נושאים אקטואליים במציאות הישראלית המורכבת.
לבוגרי תיכון, סטודנטים ובוגרי אוניברסיטאות צעירים, מציעה התנועה מספר תוכניות ארוכות טווח של 5 עד 10 חודשים, המופעלים במסגרת פרוייקט MASA.

שנת הכשרה
שנת הכשרה היא שנה בישראל בה המשתתפים רוכשים לעצמם כישורי חיים מגוונים, לומדים על עצמם, ומתמודדים עם חיים עצמאיים. שנת ההכשרה מורכבת משלושה חלקים: חיים בקיבוץ המשולבים בעבודה ובתוכן חינוכי, חיי קבוצה שיתופית בקומונה בחיפה ,ולימוד עיוני  במסגרת הרב תנועתית של המכון למדריכים בירושלים. 
התוכנית נותנת למשתתפיה כלים לעשייה חיובית, מפתחת מחשבה ביקורתית, משלבת למידה על ישראל, פוליטיקה ויהדות. שנת ההכשרה מספקת כלים לבחינת הדרכים הפוטנציאליות להמשך בניית חיי הפרט במסגרת השומר הצעיר.

(לפירוטלחצו על התוכנית המבוקשת) 

"אחוות עמים"
"אחוות עמים" היא תוכנית בת חמישה חודשים של חוויה התנדבותית בירושלים, והיא משלבת באופן ישיר את המציאות של הקונפליקט הישראלי-פלסטיני, על בסיס ערך ההגדרה העצמית של שני העמים.
"אחוות עמים" היא מסגרת התנדבותית בעלת משמעות, המלווה ע"י ארגוני זכויות האדם המובילים בישראל, המבצעים עבודת שטח עם ישראלים ופלסטינים בירושלים וסביבתה.  
 
 

   
סמסטר ערבית אינטנסיבי לסטודנטים בינלאומיים
גבעת חביבה מציעה תוכנית אינטנסיבית ללימודי השפה והתרבות הערבית לסטודנטים מעל גיל 18. המשתתפים חווים חמישה חודשים של לימודי השפה הערבית המדוברת (כ- 500 שעות), לימודי השפה העברית (כ- 70 שעות) וכן היסטוריה וחברה של המזרח התיכון. במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לתרבות ולשפה של הערבים ושל היהודים בישראל, בעזרת סיורים, התנדבות בקהילה ואירוח במשפחות - בכפרים ערביים ובקיבוצים יהודיים. רבים מבוגרי התוכנית עובדים כיום בארגונים בינלאומיים מובילים בתחום הדיפלומטיה הציבורית במזרח התיכון.